Jak odstranit odpady typu eternit, asfaltové lepenky, zateplovací polystyren, vata, stavební suť

Včera proběhl svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu. V instrukcích bylo výrazně napsáno, že není přebírán ETERNIT, ASFALTOVÉ LEPENKY A JINÉ NEBEZPEČNÉ STAVEBNÍ ODPADY. Bohužel nám eternit zbyl na návsi v Dolních Krutech. Proto žádáme toho, kdo jej tam dovezl, aby si jej zase odvezl a odstranil v souladu se zákonem.

Odpad tohoto typu nebude přebírán ani na sběrném dvoře ve Ždánicích. Pokud jej potřebujete odstranit, doporučujeme využít služeb firem specializovaných na odstraňování těchto typů odpadů. Při manipulaci s eternitem dochází k uvolňování azbestu a ohrožení zdraví přítomných osob.

Na eternit, stavební suť atd. si můžete objednat přistavení kontejneru od firmy NYKOS a.s., další informace u paní Ivany Sobotkové na tel. 725 944 863. Nebo jej můžete osobně odvézt na skládku, např. v Čáslavi, aktuální ceník a další informace zde:

Ing. Lucie Sepekovská, místostarostka

Datum vložení: 19. 4. 2020 0:00