Obnovení aleje Horní Kruty - Radlice

titulka_sazeni

Dne 8.11.2020 proběhla výsadba stromů, jejímž cílem bylo obnovit stromovou alej, která kdysi lemovala cestu spojující vesnice Horní Kruty a Radlice.

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, podpořený individuálními dárci veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.

Logo_sázíme_budoucnost

Vysázeli jsme 10 hrušní, 9 třešní, 8 jabloní a 2 duby na rozcestí. Jedná se o oblíbené vycházkové místo a tak doufáme, že jej za pár let stín a plody těchto stromů ještě více zpříjemní. Původní název akce byl „Přijďte si zasadit strom“. Bohužel, vzhledem k pandemii COVID-19 a omezení volného pohybu více než 2 osob se akce změnila na „Zasadíme za Vás strom“.

Chtěla bych tímto poděkovat SDH Horní Kruty, kteří se sázení ujali místo veřejnosti a stromy zasadili. Zároveň nám budou pomáhat i se zaléváním v příštím roce, což je klíčové pro to, aby se stromům dařilo.

Pokud jste ještě neviděli, tak zde je odkaz na reportáž TV Nova, která nás natáčela během sázení a také pár fotografií:

zivot-v-obci/fotogalerie/udalosti-akce/rok-2020/obnova-aleje-horni-kruty-radlice-157cs.html

Datum vložení: 6. 12. 2020 21:45
Datum poslední aktualizace: 6. 12. 2020 22:02