Představení dětského hřiště na koupališti v Bohouňovicích II

Logo MMR

Dětské hřiště bylo dlouhou dobu snem mnoha místních maminek, tatínků, babiček, dědečků a hlavně dětí. Díky přispění státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj se nám tento sen podařilo uskutečnit.

Není lehké najít vhodný obecní pozemek. V tomto případě věříme, že se to podařilo. Areál koupaliště je na klidném místě, dostatečně vzdálený od silnice a díky novému dětskému hřišti může být nyní využíván celoročně.

Hřiště

Na hřiště bylo instalováno 8ks herních prvků:

Multifunkční herní sestava

Houpadlo na pružině – 2 ks

Kolotoč na sezení s vnitřními sedáky

Lanová pyramida

Vahadlová houpačka

Lanovka áčková

Řetězová dvojhoupačka

Herní prvky jsou doplněny 4ks mobiliáře – 2 lavičkami a 2 sedacími soupravami.

lavičky

Celkové náklady realizace akce byly 652.116,19Kč včetně DPH. Dotace z Ministerstva pro místní rozvoj, z programu Podpora rozvoje regionů 2019+ činila 70% skutečných nákladů, tj. 456.481Kč. Zbylá část tj. 195.635,19Kč byla pokryta z rozpočtu obce.

V příloze naleznete Provozní řád hřiště. Návštěvníky prosíme, aby si jej přečetli a dodržovali pokyny.

Hřiště v Bohouňovicích II - zima

Hřiště teď pod vrstvou sněhu vypadá klidně. Doufáme, že až se oteplí a nastane zlepšení pandemické situace, bude se tam často ozývat dětský smích. Kromě pohybu dětí připomínáme, že na koupališti jsou volně přístupná hřiště na beach volejbal a nohejbal. Budeme rádi, když zde budete trávit Váš volný čas a místo bude sloužit pro setkávání celé naší komunity.

pyida

Provozní řád hřiště v Bohouňovicích II