Změny jízdních řádů od 12.12.2021

jr

Na základě podnětů našich obyvatel jsme na IDSK podali žádost o změny jízdních řádů autobusových linek. Níže přinášíme přehled změn, které na základě těchto požadavků nastanou od 12.12.2021, kdy proběhnou celostátní změny jízdních řádů.

1. Školní spoj linky 706 bude prodloužen do trasy: Vavřinec (7:04) – Skvrňov (7:10) – Horní Kruty (7:22). Do ZŠ Horní Kruty tak budou moci dojíždět i děti z Vavřince.
  2. Na lince 421 bude zřízen nový spoj: Kouřim (11:45) – Horní Kruty (12:21) – Horní Kruty, Bohouňovice II (12:26). Děti ze ZŠ Kouřim se tak budou moci vracet domů hned po skončení vyučování, pokud končí v 11:20.
  3. Ranní spoj linky 421, který nyní odjíždí z Horních Krut v 6:19 bude posunut na 6:24. Linka bude mít přímou návaznost v 6:45 na přestup ve stanici Ždánice, U Jánů na linku 381 do Kutné Hory a linku 387 do Prahy. Ve stanici Ždánice, U Jánů by nyní měly všechny spoje linky 421 časově přesně navazovat na linky 381 nebo 387.

Ostatním požadavkům bohužel nebylo vyhověno. Většinou z důvodu finančních, nebo časových a nutnosti zachovat možnosti přestupu na jiném úseku dané linky. Na začátku příštího roku budou probíhat další jednání s okolními obcemi a budeme se snažit najít kompromis, který by prospěl všem cestujícím. Často je to tak, že změna jízdního řádu pro jednu obec by znamenala velké komplikace nebo ztrátu přípoje pro obec jinou. V neposlední řadě jde i o financování, neboť výnosy z jízdného nepokrývají provoz autobusů a kraj i obce provoz autobusových linek dotují ze svých rozpočtů.

Cílem našich dalších jednání bude zejména zlepšení a zrychlení autobusového spojení do Kolína, které považujeme za nevyhovující. Pokud má někdo z Vás ještě nějaký konkrétní problém s jízdními řády a komplikuje mu to pravidelné dojíždění do školy nebo práce, dejte nám vědět. Neslibujeme, že Vašemu požadavku vyhovíme, ale budeme o něm vědět a pokusíme se nalézt řešení, pokud to bude možné.

Datum vložení: 29. 11. 2021 10:11
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2021 11:43