Máte roušku?

Jak jistě všichni víte, od 19.3.2020 je zakázán pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Nejlepším řešením jsou jednorázové roušky. Těch je ale nedostatek a nelze je sehnat. Výbornou náhradou jsou látkové roušky, které si lidi šijí sami doma dle různých návodů na internetu. Hlavní výhodou oproti šálám je, že je lze vyvařit, tedy sterilizovat a opětovně použít.

I u nás v obci máme šikovné švadlenky, které šijí. Jejich roušky nosí mnoho z nás a jsme za ně moc vděční. Děkujeme Vám!!!

Pokud někomu ještě rouška chybí, prosím ozvěte se. Pokud nechcete nebo nemůžete z důvodu mobility, karantény atd. vycházet ze svého bydliště, zavolejte na obecní úřad. Můžeme Vám roušku vyzvednout u švadlenky a vhodit do schránky.

Datum vložení: 29. 3. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 7. 2020 15:42