Nová fasáda Mateřské školy v Horních Krutech

Nová fasáda Mateřské školy v Horních Krutech 1

Tento projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje. Podívejte se na podrobnosti a fotografie.

Rodiče malých ratolestí si toho určitě už všimli, že budova mateřské školy má novou barvu. Pro ty ostatní, kteří kolem nechodí tak často, zde přinášíme podrobnosti a fotografie z realizace, která probíhala během letošních letních prázdnin.

Budova mateřské školy byla vybudována v roce 1980. Dle průkazu energetické náročnosti objektu byla zařazena do kategorie E - nehospodárná. V rámci doporučených opatření pro snížení energetické náročnosti objektu bylo navrženo zateplení vnějších stěn. V nedávných letech již obec na vlastní náklady provedla výměnu oken a střešní krytiny. MŠ je vytápěna akumulačními kamny. Spotřeba elektřiny v minulých letech představovala 20-30% provozního rozpočtu školy a je tak nejvýznamnější výdajovou položkou. Zateplení fasády by mělo přispět ke snížení těchto výdajů.

Předmětem projektu bylo snížení energetické náročnosti objektu Mateřské školy Horní Kruty. V rámci úprav bylo provedeno nové zateplení kontaktním zateplovacím systémem na celém objektu. V souladu s projektem byla provedena vnější izolace pěnovým polystyrénem EPS 70 F tloušťky s = 140 mm s pásy z minerální vaty, sokl objektu extrudovaným polystyrenem XPS tloušťky 100 mm. Povrch je tvořen tenkovrstvou silikátovou omítkou.

Zateplení fasády bude úpravou, která kromě úspor a ekologického přínosu má i vizuální efekt a 40 let stará fasáda získala novou barvu a celá budova moderní vzhled.

Celkové náklady projektu byly 921.177,-Kč. Obci se podařilo získat dotaci z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu obnovy venkova v rámci Tematického zadání Obnova venkova  ve výši 526.000,-Kč.

logo kraj

Datum vložení: 30. 9. 2020 18:43