Rekonstrukce učebny pro neformální vzdělávání

Úvod

Žáci ze základní školy Horní Kruty obdrželi vysvědčení a užívají si letní prázdniny. Ve škole ale bude rušno celé léto. Během prázdnin bude realizován projekt, jehož hlavním cílem je rekonstrukce školní družiny. Na příravě tohoto projektu pracovalo vedení obce společně s vedením školy a pedagogickými pracovníky od jara roku 2019. Příprava byla dlouhá a náročná, proto máme radost, že nastal čas realizace a doufáme, že výsledek se bude líbit hlavně dětem. V září 2021 by se měly dočkat zcela nové učebny. Financování projektu bude z 95% formou dotace z 11703 - Integrovaného regionálního operačního programu (Strukturální fondy EU) a 5% spoluúčast uhradí obec ze svého rozpočtu.

Předmět projektu

Podstatou projektu je rekonstrukce školní družiny (učebny pro neformální vzdělávání). V rámci projektu dojde k realizaci stavebních úprav učebny, zajištění bezbariérového přístupu a bezbariérového sociálního zázemí, pořízení pomůcek, nábytku a IT vybavení. Součástí projektu je úprava venkovního prostranství v areálu ZŠ.
Projekt je cílen na rekonstrukci učebny odpovídající současnému vývoji a moderním vzdělávacím metodám pro praktické i teoretické vzdělávání tak, aby byla na požadované úrovni technického vývoje a umožňovala rozšíření moderních forem vzdělávání a zvýšila zájem žáků o mimoškolní aktivity a činnosti nad rámec formálního vzdělávání.

Publicita